Jednou vetou

Dráma v Trebes: Polícia vyjednáva s mužom, ktorý zadržiava rukojemníkov

Policajný zásah vo francúzskom meste Trebes 23. marca 2018

foto: TASR/AP

Francúzska polícia presunula v piatok posily do mesta Trebes v departemente Aude, kde sa v miestnom supermarkete odohráva rukojemnícka dráma s už najmenej dvomi obeťami na životoch. Predpokladaný páchateľ sa prihlásil k extrémistickej organizácii Islamský štát (IS).

aktualizované: 13:34

Časti zamestnancov a zákazníkov supermarketu sa z objektu po vypuknutí drámy podarilo ujsť. Podľa webovej stránky spravodajského magazínu Le Point jeden z príslušníkov žandarmérie vyjednáva s osobou, ktorá zadržiava rukojemníkov.

Ako informoval spravodajský portál France Info, nad oblasťou hliadkujú tri policajné vrtuľníky a k dejisku incidentu polícia stiahla dodatočných príslušníkov žandarmérie z Narbonne. Povolala aj posily z Nimes a Toulouse, odkiaľ vysielajú elitnú zásahovú jednotku GIGN. Okolie supermarketu polícia uzavrela.

Vzhľadom na podozrenie, že ide o pokus o vraždu a teroristické spolčovanie a obmedzovanie osobnej slobody prípad prevzala parížska prokuratúra.

Francúzsky premiér Édouard Philippe vo svojom tweete označil situáciu za vážnu. Do dejiska dramatických udalostí vyslal ministra vnútra Gérarda Collomba.

Philippe naznačil, že incident by mohol byť teroristickým útokom

Francúzsky premiér Édouard Philippe pripustil, že piatková udalosť v juhofrancúzskom meste Trebes, kde neznámy páchateľ v miestnom supermarkete zadržiava najmenej jedného rukojemníka, by mohla byť teroristickým útokom.

Philippe potvrdil, že na mieste incidentu pokračuje rozsiahla policajná akcia aj za účasti príslušníkov elitných zásahových jednotiek povolaných z okolitých miest regiónu.

 

Môže vás zaujímať

MAĎARSKO: Nehoda poľského autobusu si vyžiadala mŕtveho a 34 zranených