Jednou vetou

Dublinské letisko nakrátko prerušilo pre dron prevádzku

Ilustračné foto

foto: TASR

Medzinárodné letisko v írskom hlavnom meste Dublin prerušilo vo štvrtok nakrátko prevádzku po tom, ako bol nad pristávacou plochou spozorovaný dron. S odvolaním sa na vyhlásenie letiska o tom informuje spravodajská stanica Sky News.

„Z bezpečnostných dôvodov dočasne prerušujeme letové operácie… pre potvrdené spozorovanie dronu nad pristávacou dráhou,“ oznámilo vedenie letiska na svojom účte na Twitteri. Cestujúcim zároveň odkázalo, aby aktualizované informácie o letoch sledovali na stránkach svojich aerolínií či účte letiska na Twitteri.

Počas cvičného letu v Japonsku sa zrútila stíhačka

Zhruba o štvrť hodinu neskôr letisko na Twitteri informovalo, že jeho prevádzka je už obnovená a pasažierom sa za spôsobené nepríjemnosti ospravedlnilo.

Drony spôsobujú čoraz viac problémov leteckej doprave vo svete. V decembri minulého roka, krátko pred vianočnými sviatkami, bolo letisko Gatwick pri Londýne, druhé najrušnejšie v Británii, ochromené v dôsledku pozorovania dronov na 36 hodín. Viedlo to k zrušeniu alebo odkloneniu približne 1000 letov a spôsobilo problémy viac ako 100.000 cestujúcim.

Môže vás zaujímať

Johnson strávil druhú noc na jednotke intenzívnej starostlivosti