Jednou vetou

Dvaja muži s airsoftovými pištoľami vyvolali paniku na parížskom letisku

Ilustračné foto

foto: TASR

Paniku na parížskom letisku Roissy-Charles-de-Gaulle vyvolali v stredu dvaja muži manipulujúci so strelnými zbraňami.

Neskôr sa ukázalo, že šlo o airsoftové pištole – zbrane strieľajúce guľôčky za pomoci stlačeného vzduchu. Pištole však vyzerali ako pomerne verné repliky skutočných zbraní. Informovala o tom agentúra AFP, ktorá spresnila, že mužov nakrátko zadržali.

V Tunisku opäť vypukli protivládne nepokoje, vyvolalo ich samoupálenie novinára

K incidentu došlo okolo 08.30 h SEČ, keď na dvoch „nefrancúzsky hovoriacich“ mužov upozornil jeden z cestujúcich. Kvôli zbraniam v puzdre následne vypukla medzi ľuďmi panika.

Podozrivých potom zadržalo komando pohraničnej polície. Nariadená bola aj evakuácia cestujúcich a personálu terminálu č. 2.

Policajný zdroj podľa AFP spresnil, že muži pri zadržaní nekládli žiadny odpor.  Vyšetrovaním sa zistilo, že nemajú záznam v policajnom registri.  Podľa AFP jeden z mužov do Paríža práve pricestoval a druhý ho prišiel na letisko vyzdvihnúť.

Porošenko oznámil ukončenie stanného práva

Jeden z dvojice je údajne Francúz. Druhý muž je Bielorus s povolením na pobyt vo Francúzsku.  Normálna prevádzka terminálu č. 2, kde kvôli zabudnutej batožine zasahoval aj tím policajných pyrotechnikov, bola obnovená o 09.15 h SEČ.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia