Jednou vetou

Dvanásť senátorov Kongresu USA podporilo Orbána

Budova Kapitolu vo Washingtone

foto: TASR

Dvanásť republikánskych senátorov Kongresu Spojených štátov napísalo list predsedovi maďarskej vlády Viktorovi Orbánovi a vyjadrilo v ňom podporu suverenite Maďarska. Informoval o tom v piatok spravodajský server Origo.hu.

List, zverejnený vo štvrtok na Twitteri, podpísali senátor Andy Harris a ďalších 11 republikánov. Píšu v ňom, že maďarské a americké záujmy sa v mnohých oblastiach zhodujú – medzi inými v otázkach ilegálnej migrácie, boja proti antisemitizmu, ochrany hraníc i podpory prenasledovaných kresťanov.

Hovorca maďarskej vlády reagoval na odmietnutie paktu OSN slovenským parlamentom

V reakcii na nedávne potrestanie Maďarska Európskym parlamentom za to, že „ako suverénna krajina využíva svoje práva a snaží sa posilniť svoju národnú identitu“, senátori opätovne vyjadrili podporu Orbánovi a jeho demokraticky zvolenej vláde.

Harris vyjadril snahu ďalej prehĺbiť silné spojenectvo medzi USA a Maďarskom, ktoré sa podľa jeho vyjadrenia prejavuje v oblastiach hospodárstva, v boji proti islamistickému terorizmu, v podpore prenasledovaných kresťanov a v rovnakom vnímaní nutnosti silnej bezpečnosti hraníc a obrany.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia