Jednou vetou

Dvojníci Kima a Trumpa sa objavili v Hanoji pred summitom oboch lídrov

Americký prezident Donald Trump a severokórejský líder Kim Čong-un

Foto: TASR

Dvojníci severokórejského vodcu Kim Čong-una a amerického prezidenta Donalda Trumpa sa objavili v piatok v uliciach vietnamského Hanoja, kde by sa mali budúci týždeň stretnúť obaja skutoční lídri. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa miestne médiá.

Dvojníci s nezameniteľnými účesmi Kima a Trumpa si podali ruky na schodoch Hanojskej opery a parodovali diplomatickú ceremóniu. Skúšali slávnostne vstúpiť aj do neďalekého hotela, ale vypoklonkovali ich odtiaľ, keďže nemali rezervácie.

Neskôr sa prechádzali popri Hočiminovom mauzóleu, pričom ich sprevádzali piati najatí ochrankári v čiernych oblekoch. Okolo dvojníkov sa zhromaždili smejúci sa okoloidúci, ktorí si ich fotografovali.

Demokrati chcú zablokovať Trumpovo vyhlásenie stavu núdze

Médiá identifikovali Kimovho dvojníka ako Howarda X, satirika žijúceho v Hongkongu, ktorý stvárňoval severokórejského vodcu na niekoľkých medzinárodných podujatiach, ako boli zimné olympijské hry v Južnej Kórei v roku 2018 a futbalové majstrovstvá sveta v Rusku v tom istom roku.

Počas predchádzajúceho summitu Trumpa s Kimom v Singapure Howard X informoval na Facebooku, že ho pri príchode do krajiny zadržali a imigračné úrady ho varovali, aby sa summitu vyhýbal. Predstaviteľom Trumpa je 30-ročný Kanaďan Russell White. Howard X uviedol, že počas nadchádzajúceho summitu si chce s ním zahrať golf a pochutnať si na vietnamskom jedle.

Môže vás zaujímať

Kampane Trumpa a Bidena sa stali terčmi hackerov, tvrdí Google