Jednou vetou

Džihádisti IS zabili v Sýrii najmenej 47 bojovníkov podporovaných USA

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Najmenej 47 bojovníkov podporovaných USA zahynuli za posledné dva dni vo východnej časti Sýrie pri protiútokoch militantov z teroristickej organizácie Islamský štát (IS). Informovala o tom v sobotu agentúra AFP s odvolaním sa na správu mimovládnej organizácie Sýrske pozorovateľské centrum pre ľudské práva (SOHR) so sídlom v Británii.

AFP poznamenala, že Sýrske demokratické sily (SDF) – Kurdmi vedené milície podporované Spojenými štátmi – bojujú proti džihádistom v provincii Dajr az-Zaur pri hranici s Irakom.

Spojené štáty vnímajú Islamský štát takmer ako spojenca, vyhlásil Lavrov

Džihádisti spustili protiútok zo svojej obkľúčenej oblasti v piatok, a to na dedinu, kde majú základňu sily SDF a ich poradcovia z koalície vedenej USA, pričom využili hustú hmlu. Nasledovali ďalšie útoky, ktoré trvali do soboty. V pozemných bojoch a pri náletoch zahynuli desiatky militantov, ale aj civilistov vrátane detí, informovalo SOHR.

Koaličné sily prostredníctvom svojho hovorcu Seana Ryana uviedli, že nemajú správy o civilných obetiach a že letecké údery boli „veľmi obmedzené kvôli počasiu“.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia