Jednou vetou

EGYPT: Zrážku viacerých áut počas zákazu vychádzania neprežilo 15 ľudí

Ilustračné foto

Foto: TASR/AP

Kamión vrazil do skupiny vozidiel čakajúcich na udelenie výnimky.

Hromadnú zrážku automobilov v stredu v noci na diaľnici v Egypte neprežilo 15 ľudí a viac ako 10 utrpelo zranenia. Informujú o tom úrady a štátne médiá. Nehoda, pri ktorej kamión vrazil do niekoľkých ďalších áut, sa stala pár hodín po tom, čo začal v krajine platiť zákaz vychádzania. Ten má pomôcť obmedziť šírenie nového koronavírusu.

Zákaz vychádzania v Egypte platí od 19:00, odvtedy nejazdí verejná doprava a ľudia nesmú vychádzať na ulice, ak nemajú výnimku. Podľa úradov sa nehoda stala, keď rad mikrobusov, nákladných a osobných áut čakal na stanovišti na ceste z južného Egypta do centrálnej Káhiry na schválenie výnimok. Kamión naplnený stavebným materiálom do skupiny vozidiel narazil v plnej rýchlosti, uviedli štátne noviny Al-Ahram. Zranených previezli do nemocnice v meste El Saff. Nehoda je už predmetom vyšetrovania.

Jedenásťhodinový zákaz vychádzania je najprísnejším opatrením Egypta v boji proti pandémii nového koronavírusu. Ministerstvo zdravotníctva eviduje 456 prípadov nákazy, z toho 22 úmrtí.

Môže vás zaujímať

Premiér Babiš uviedol do úradu nového ministra zdravotníctva