Jednou vetou

ENISA pripravila konferenciu zameranú na riadenie možnej kybernetickej krízy EÚ

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Agentúra EÚ pre kybernetickú bezpečnosť (ENISA) v utorok oznámila, že v dňoch 3. a 4. júna zorganizovala v Aténach konferenciu zameranú na budúcnosť riadenia kybernetickej krízy EÚ. Jej účastníci preskúmali výhody a výzvy, najmä pokiaľ ide o využívanie umelej inteligencie (UI).

ENISA v správe pre médiá uviedla, že ciele konferencie boli dvojaké. V prvom rade vznikol priestor pre diskusné fórum organizácií a orgánov EÚ, ktoré sú hlavnými zainteresovanými stranami pre spoluprácu v oblasti kybernetickej krízy.

Bulharská eurokomisárka sa vzdala mandátu v EP, chce zostať v exeekutíve EÚ

Po druhé, odborníci na umelú inteligenciu zo súkromného sektora a z akademickej obce diskutovali o používaní a aplikáciách UI a strojového učenia v kontexte spolupráce v oblasti kybernetickej krízy.

Aj o tom ako umelá inteligencia môže podporiť reakciu na rozsiahle cezhraničné incidenty kybernetickej bezpečnosti, a to na strategickej ako aj na politickej úrovni.

Agentúra ENISA predstavila svoju prácu v rôznych sektoroch vrátane nástrojov a príležitostí, ktorými môže podporiť prácu súkromného sektora a akademickej obce.

Vedúci oddelenia hlavných operácií agentúry ENISA Steve Purser zdôraznil, že ENISA uznáva obrovský potenciál umelej inteligencie na zlepšenie mnohých aspektov nášho každodenného života.

Šesť premiérov bude v piatok rokovať o najvyšších pozíciách v inštitúciách EÚ

„Zároveň vidíme potrebu vyvinúť vhodný bezpečnostný rámec pre rôzne komponenty, ktoré tvoria UI, a zaistiť bezpečnosť samotných technológií ešte predtým, ako použijeme umelú inteligenciu na zabezpečenie iných vecí,“ vysvetlil Purser.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia