Jednou vetou

Evakuáciu mrakodrapu v Madride vyvolala falošná bombová hrozba

Zamestnanci opúšťajú 57-podlažnú budovu, ktorú polícia musela evakuovať v Madride

foto: AP

Vyhrážka bombou, pre ktorú musela v utorok španielska polícia evakuovať v Madride 57-podlažnú budovu, v ktorej sídlia veľvyslanectvá viacerých krajín, sa ukázala byť falošným poplachom. Informovala o tom agentúra AFP.

Španielska polícia evakuovala mrakodrap Torre Espacio po tom, ako zamestnanci austrálskej ambasády, ktorá v ňom sídli, dostali výhražný telefonát, uviedla policajná hovorkyňa.

Švajčiarsko sa chystá podpísať s Čínou dohodu o podpore novej Hodvábnej cesty

„Napokon sa podarilo zistiť, že hrozba bola falošná. Všetko sa vracia do normálu. Polícia preveruje pôvod telefonátu,“ informovala polícia na Twitteri po prehľadaní budovy. V mrakodrape vysokom 235 metrov sídlia veľvyslanectvá Austrálie, Británie, Holandska a Kanady.

Po bombovej hrozbe nasadili na mieste políciu i hasičov. Obedňajšia evakuácia celej budovy prebehla pokojne, pričom trvala zhruba 5-10 minút, uviedol pre AFP nemenovaný muž pracujúci v tomto mrakodrape. Dodal, že v budove pravidelne prebiehajú evakuačné cvičenia. Austrálska ambasáda na Twitteri informovala, že až „do odvolania“ ostane zatvorená.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre