Jednou vetou

Expolicajta, ktorý sa podieľal na smrti Georgea Floyda, obvinili z daňových únikov

Afroameričan George Floyd zomrel 25. mája po tom, ako mu biely policajt Chauvin (na snímke) takmer deväť minút kľačal na krku.

Foto: YouTube

Bývalého minneapoliského policajta, ktorý je obvinený z vraždy Georgea Floyda, v stredu obvinili z daňových únikov v štáte Minnesota. Úrady v okrese Washington vzniesli voči Derekovi Chauvinovi a jeho manželke Kellie May obvinenia z podania falošného daňového priznania a nepodania daňového priznania v deviatich bodoch obžaloby.

Podľa súdnych dokumentov, o ktorých informuje agentúra AP, v súčasnosti rozvádzajúci sa manželia nenahlásili v rokoch 2014 – 2019 spoločný príjem 464 433 dolárov a po zrátaní nezaplatených daní, úrokov a poplatkov dlžia štátu 37 868 dolárov (v prepočte 32 707 eur). Podľa prokurátora Imrana Aliho v tejto veci ešte stále pokračuje vyšetrovanie, ktoré sa začalo v júni, a nezaplatené dane by sa tak mohli zvýšiť.

Chauvin je v súčasnosti vo väzbe v súvislosti s Floydovým prípadom

Afroameričan George Floyd zomrel 25. mája po tom, ako mu biely policajt Chauvin takmer deväť minút kľačal na krku, zatiaľ čo on lapal po dychu. Chauvina obvinili z vraždy druhého stupňa, vraždy tretieho stupňa a zabitia druhého stupňa. Ďalší traja policajti, ktorí boli na mieste – Tou Thao, Thomas Lane and J. Kueng – čelia obvineniam z napomáhania. Všetkých štyroch po nátlaku verejnosti prepustili z policajných radov. Floydova smrť v Spojených štátoch vyvolala masívne protesty proti policajnej brutalite, rasizmu a nerovnosti, ktoré sa rozšírili do celého sveta.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia