Jednou vetou

Exprezident García zomrel v nemocnici po tom, ako sa postrelil do hlavy

Na archívnej snímke z 11. apríla 2011 odchadzajúci peruánsky prezident Alan García (vľavo) v Lime.

foto: TASR/AP

Bývalý peruánsky prezident Alan García zomrel v stredu v nemocnici, kam ho previezli po tom, ako sa vo svojom dome v peruánskej metropole Lima postrelil do hlavy. S odvolaním sa na vyhlásenie exprezidentovej strany - Americkej revolučnej ľudovej aliancie (APRA) - o tom informovala agentúra AFP.

Assange by mal vo Švédsku čeliť spravodlivosti

García sa do hlavy postrelil v stredu práve v čase, keď sa ho polícia chystala zatknúť v súvislosti s rozsiahlou korupčnou kauzou.

„Alan García zomrel, nech žije APRA,“ uviedol generálny tajomník strany Omar Quesada.

Správu o úmrtí Garcíu následne potvrdil aj súčasný peruánsky prezident Martín Vizcarra. Podľa agentúry AP uviedol, že 69-ročný García skonal v stredu po tom, ako sa v Úrazovej nemocnici Casimira Ullou v Lime podrobil chirurgickému zákroku.

Podľa údajov AP bol na Garcíu vydaný zatykač v súvislosti s podozrením, že prijal nezákonnú platbu od brazílskeho stavebného koncernu Odebrecht.

Exprezident prijatie takýchto peňazí popieral. García čelil vyšetrovaniu v prípade úplatkov, ktoré boli údajne vyplatené počas výstavby limského metra v rokoch 2006 – 2011, keď bol tento politik pri moci.

Veliteľ sudánskych vzbúrencov nariadil trojmesačné zastavenie násilností

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre