Jednou vetou

Favorita brazílskych prezidentských volieb prepustili z nemocnice

Jair Bolsonaro

foto: TASR

Favorita prezidentských volieb v Brazílii Jaira Bolsonara, ktorého pred tromi týždňami na predvolebnej akcii bodol útočník nožom do brucha, prepustili v sobotu z nemocnice, kde sa počas hospitalizácie podrobil viacerým chirurgickým zákrokom.

Informovala o tom agentúra AP. Dodala, že z kliniky v Sao Paole bol Bolsonaro prepustený o deň neskôr, ako sa pôvodne plánovalo, a to kvôli infekcii.

Krajne pravicový kandidát Jair Bolsonaro utrpel vážne zranenia v oblasti brucha 6. septembra pri útoku v meste Juiz da Fora. Bolsonarova rodina v dôsledku útoku oznámila, že už sa nebude so svojimi stúpencami stretávať v uliciach a predvolebnej kampani sa bude venovať najmä na sociálnych sieťach.

Potýčky v Barcelone si vyžiadali 14 zranených, polícia zatkla šesť násilníkov

Podľa predbežných odhadov je Bolsonaro favoritom volieb, ktoré sú naplánované na 7. októbra. Stalo sa tak po tom, keď už bolo úplne jasné, že väznený exprezident Luiz Inácio Lula da Silva nebude môcť vo voľbách kandidovať.

Bolsonaro má mnoho stúpencov, ale na druhej strane čelil obvineniam pre hanlivé výroky na adresu žien, černochov a gayov. Taktiež sa vyjadruje nostalgicky o vojenskej diktatúre v Brazílii v rokov 1964-85 a prisľúbil, že v jeho vláde budú súčasní i bývalí armádni dôstojníci.

Agentúra AP v sobotu uviedla, že združenia brazílskych žien avizovali na dnešný deň protestné zhromaždenia proti Bolsonarovi. Plánovaných je však aj viacero podujatí na podporu tohto kandidáta.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia