Jednou vetou

FBI pátra po nebezpečnej žene, „pobláznenej“ do masakru v Columbine

Ilustračné foto.

Foto: TASR/AP

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) pátral v utorok po "ozbrojenej a extrémne nebezpečnej" žene. Úrady totiž dostali vyhrážky, a preto uzavreli strednú školu v meste Columbine - kde sa v roku 1999 odohral smutne známy masaker - a ďalšie školy v americkom štáte Colorado.

Úrad šerifa v okrese Jefferson, kam mesto Columbine patrí, a FBI uviedli, že 18-ročná Sol Paisová odcestovala v predchádzajúci deň do Colorada a „vyhrážala sa“ násilím. Je „pobláznená do masakru“ v Columbine, upozornil FBI.

Trump kondoloval Macronovi k požiaru parížskej katedrály

„Je ozbrojená a pokladaná za extrémne nebezpečnú,“ oznámila polícia, ktorú citovali tlačové agentúry DPA a AP.
Ženu naposledy videli pri hranici okresu Jefferson; mala na sebe čierne tričko, maskáčové nohavice a čierne topánky „kanady“, uviedli úrady.

Okresný úrad pre správu škôl už skôr na Twitteri napísal, že uzavreli strednú školu v Columbine a ďalších 21 škôl neďaleko štátneho hlavného mesta Denver. To znamená, že činnosť pokračovala ako obvykle, ale vstup do školských areálov aj odchod z nich bol prísne kontrolovaný a obmedzený. Žiakov nakoniec pustili domov. Úrady neskôr v tweete uviedli, že všetci žiaci sú v poriadku.

Mayová vyjadrila ľútosť nad masakrom v Amritsare z koloniálnej éry

Uzavretie škôl nariadili krátko pred 20. výročím smutne známej streľby na strednej škole v Columbine, jednej z najhorších v dejinách USA.

Dvaja tínedžeri, bývalí žiaci školy, sa 20. apríla 1999 ozbrojili pištoľami, puškami a bombami a zabili 12 študentov a jedného učiteľa, potom spáchali samovraždu. Tento masaker šokoval Spojené štáty a otriasol životom tamojšej spoločnosti.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia