Jednou vetou

FBI prehľadala dom bývalého šéfa Trumpovej kampane, zhabala množstvo dokumentov

Niekdajší šéf volebnej kampane kandidáta na amerického prezidenta Donalda Trumpa Paul Manafort

Foto: TASR/AP

Agenti amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) prehľadali jeden z domov Paula Manaforta – niekdajšieho šéfa volebnej kampane súčasného prezidenta Donalda Trumpa. Informovala o tom dnes agentúra AP.

Manafort spolupracoval s agentmi presne tak, ako to „dôsledne“ robil aj v minulosti, uviedol jeho hovorca Jason Maloni.

FBI dlhodobo vyšetruje Manaforta za jeho obchody na Ukrajine a prácu pre jej bývalého prezidenta Viktora Janukovyča. Špeciálny vyšetrovateľ Robert Mueller tiež skúma úlohu Manaforta v prípade ruského zasahovania do volieb v roku 2016 a možnú konšpiráciu s Trumpovými spolupracovníkmi.

Manafort popieral akékoľvek previnenia. Taktiež spolupracoval s kongresovými výbormi vyšetrujúcimi zasahovanie do volieb a senátnym výborom odovzdal príslušné dokumenty. Trumpovu kampaň viedol niekoľko mesiacov.

Agentúra AP tiež dnes informovala o tom, že syn amerického prezidenta Donald Trump ml. odovzdal 250 strán záznamov senátnemu výboru pre súdnictvo, ktorý vyšetruje ruské zasahovanie do prezidentských volieb v roku 2016. Výbor tiež uviedol, že nedávno dostal od Trumpovej kampane ďalších 20.000 strán. Obsah dokumentov nie je zatiaľ známy.

Môže vás zaujímať

Moslimská skupina má po Johnsonovom víťazstve obavy z islamofóbie