FBI preveroval správu o špinavej bombe v Charlestone, hrozba sa nepotvrdila

Ilustračné foto

TASR/AP

Agenti amerického Federálneho úradu pre vyšetrovanie (FBI) preverovali v stredu večer správu o možnom náleze špinavej bomby v prístave v Charlestone v štáte Južná Karolína. Hrozba sa napokon nepotvrdila, informovala dnes na Twitteri miestna pobrežná stráž.

V súvislosti s vyšetrovaním evakuovali a uzavreli jeden terminál prístavu. Operácia súvisela s potenciálnou hrozbou na palube jednej z kotviacich lodí, uviedla televízia ABC News.

FBI v spolupráci s miestnou políciou preveroval informáciu, podľa ktorej sa mala na nákladnej lodi Maersk Memphis nachádzať takzvaná špinavá bomba. Túto zbraň zloženú z rádioaktívnych látok a konvenčných výbušnín tam mali údajne naložiť v Pakistane. Loď sa len nedávno vrátila do USA z plavby, počas ktorej sa zastavila vo viacerých krajinách Blízkeho východu.

Podľa informácií pobrežnej stráže správu o špinavej bombe na palube lode zverejnil istý prívrženec konšpiračných teórii. Toho následne aj zadržali a predviedli na výsluch.

Vyšetrovatelia už od začiatku nepovažovali túto informáciu za dôveryhodnú. Z preventívnych dôvodov však celú záležitosť dôkladne preskúmali a potvrdili predpoklad, že nijaká hrozba sa na palube lode nenachádzala.

Môže vás zaujímať

Snemovňa začala verejné vypočúvanie v prípade možného Trumpovho impeachmentu