Jednou vetou

Festival Balaton Sound neukázal Slovákov v dobrom svetle

Festival Balaton Sound v Maďarsku.

Foto: TASR

Svetoznámy plážový festival Balaton Sound, ktorý sa každoročne koná v Maďarsku, preslávil tento rok aj jedného Slováka. Neukázal ho však v dobrom svetle. Muža uznali za vinného z trestného činu výtržníctva.

Aj keď priebeh vydareného minulotýždňového festivalu Balaton Sound v Zamárdi na južnom pobreží maďarského jazera Balaton nenarušili podľa organizátorov väčšie incidenty, pre istého slovenského návštevníka podujatia malo jeho správanie vážne dôsledky.

Muža, ktorý sa v priebehu úvodného dňa podujatia v silne podnapitom stave dostal do verbálneho sporu s príslušníkmi bezpečnostných zložiek, ale aj s návštevníkmi festivalu a ktorý chcel viacero osôb udrieť, okresný súd v Siófoku v zrýchlenom konaní uznal ešte 6. júla za vinného z trestného činu výtržníctva a odsúdil, pričom mu nariadil zaplatiť aj pokutu.

To snáď nie je pravda. Takto sa bavia ľudia na festivaloch vo svete?!

Informovala o tom v utorok tlačová agentúra MTI.

Išlo o jednu zo štyroch zadržaných osôb v priebehu festivalovej prehliadky v dňoch 4.-8. júla, ktorá prilákala podľa organizátorov rekordných 165.000 návštevníkov z takmer 60 krajín sveta.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia