Jednou vetou

Fidesz kritizoval opozíciu, že nechce podporiť zákon Stop Sorosovi

Americký miliardár a filantrop George Soros.

Foto: archívne, TASR/AP

Maďarská vládna strana Fidesz v pondelok ostro kritizovala opozíciu za to, že nechce podporiť v parlamente balík zákonov nazvaný "Stop Sorosovi". Informovala o tom agentúra MTI.

Hovorca Fideszu Imre Puskás vyjadril presvedčenie, že ak maďarská opozícia príslušné návrhy zákonov nepodporí, dokáže tak, že je Sorosovým „žoldnierom“ a že nechce ochrániť Maďarsko.

Kövér: Trianon zbavil tri milióny ľudí práva rozhodnúť, s kým chcú žiť

Puskás tak reagoval na slová zástupcu parlamentnej frakcie Maďarskej socialistickej strany (MSZP) Tamása Harangozóa. Ten zdôraznil, že socialisti vládny návrh zákonov na potlačenie nelegálneho prisťahovalectva v predloženej podobe určite nepodporia.

Poslanci maďarského parlamentu v utorok prerokujú siedmu novelu ústavy a balík zákonov nazvaný „Stop Sorosovi“, ktorý je zameraný na potlačenie nelegálneho prisťahovalectva. Maďarská vláda predložila uvedené návrhy 29. mája.

Zákon „Zastavme Sorosa“ nazývaný podľa finančníka maďarského pôvodu Georgea Sorosa, ktorého Budapešť obviňuje z podpory nelegálnej migrácie, umožňuje trestať organizovanie tejto činnosti.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia