Jednou vetou

FOTO: Česi to vedia! Neuveríte, čo si vymysleli pražské verejné služby

Pražskí upratovači valcujú internet

autorská koláž hlavne.sk, Instagram Prazske_sluzby

Poriadne sa odviazali. Pražské verejné služby už nejaký čas bavia internet a zároveň aj fanúšikov celosvetovo známych fotografií. Toto dokázali popri údržbe chodníkov, ciest, či kanalizácie. Pozrite si nižšie viac:

Nová popová ikona? Nie! Iba retríver Max

Takmer na detail pracovníci pražských verejných služieb na fotografii zo zimnej údržby pripomínajú členov skupiny Beatles, ktorí za sebou kráčali na priechode v Londýne. Dodnes ide o jeden z najobľúbenejších záberov a pamiatok na legendárnu hudobnú formáciu, mimo skvelých hitov samozrejme.

A táto fotografia z Prahy, ktorá mimochodom vznikla náhodne, to všetko odštartovala. Avšak miesto džínsov, tenisiek, trička majú na sebe technickí pracovníci reflexné rovnošaty, veď boli v službe.

Autogramy slávnych – umelecké dielo alebo len škrabanica?

Ako pred nejakým časom uviedol pre Fičí Radim Mana, hovorca Pražských služieb, všetko spôsobila obyčajná kontrola fotografií. „Minulý rok sme si pre naše účely nechali zdokumentovať zimnú údržbu komunikácií na pražskom Žižkove,“ uvádza.

„Pri prechádzaní fotiek som narazil na záber, na ktorom naši zamestnanci kráčajú cez priechod. Analógia so slávnou fotkou z Abbey Road bola zrejmá a nevyužiť ju samostatne pre naše sociálne siete s humorným popisom by bol marketingový hriech,“ myslí si Radim, ktorý má zároveň na starosti aj Facebook a Instagram Pražských služieb.

 

Všetko odštartovala táto náhodná fotografia na sociálnej sieti:

 

Ôsmy div sveta? Toto nájdete iba vo Vietname

A tak pre veľký úspech vznikli aj ďalšie fotografie, ktoré už boli dohodnuté. Napríklad sa takto popasovali so známou pózou speváka Freddieho Mercuryho, avšak miesto mikrofónu pracovník z Pražských služieb pózoval s lopatou, ktorá je mu napokon ako pracovný nástroj bližšia.

Ako ďalej pre Fičí uviedol hovorca: „Cieľom je netradičnou formou predstaviť Pražské služby, našich ľudí a naše komplexné činnosti. Na sociálnych sieťach sa snažíme byť zábavní, chceme ľudí zaujať a humor je ideálnym prostriedkom.“

Preto vybrali tie najvhodnejšie populárne snímky, ktoré zároveň v rámci možností skúsili napodobniť so svojimi zamestnancami.

Pozrite si viac nižšie. Čo poviete, veď by sa mohli živiť aj umeleckou fotografiou, či? Možno inšpirujú aj slovenských kolegov. Prípadne stačí, ak bude údržba u nás tip-top 🙂

 

Paródia známej fotografie chlapov pri pauzičke výstavby newyorského mrakodrapu | Foto: Prazske_sluzby

 

Našiel sa aj Freddie Mercury pri upratovaní | Foto: Prazske_sluzby

 

Nevynechali ani ikonickú fotografiu vztyčovania vlajky na vrchu Suribači v Japonsku | Foto: Prazske_sluzby

 

 

Známi bítlsáci na prechode Abbey Road (hore) a pracovníci pražských verejných služieb | Foto: Prazske_sluzby

 

 

Prvú veľkú rolu dostal ako 49-ročný. Funès rozosmieva aj po rokoch!

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

Môže vás zaujímať

Karnevalový sprievod v Riu odložili na neurčito