Jednou vetou

FOTO: Ikonická Barcelona. Pozrite sa, ako vyzerá v lete!

Zažite jedinečnú atmosféru Barcelony. Milióny ľudí z celého sveta každý rok fascinuje stále nedokončená Sagrada Família.

autorská koláž hlavne.sk, Shutterstock, Bohdana Volková/hlavne.sk

Pre milióny ľudí vysnívané mesto, Gaudího svätyňa či ikona obľúbeného Španielska. Barcelona je jednoznačne obrovským lákadlom pre milióny turistov z celého sveta. Pozrite sa, ako vyzerá hlavné mesto Španielska v lete, a prečítajte si tie najväčšie zaujímavosti!

FOTO: Pozrite si jarný Rím a jeho najväčšie zaujímavosti!

Barcelonu navštívi ročne približne 32 miliónov turistov | Zdroj: bv

Najväčšie mesto na Stredozemnom mori s počtom obyvateľov viac ako 1,6 milióna – Barcelona, je najznámejšou ikonou Pyrenejského poloostrova. Ročne toto mesto navštevuje viac ako 32 miliónov turistov a je tak v rebríčku najnavštevovanejších miest sveta umiestnené ako 17. Kedy vznikla doposiaľ nie je známe, pre jej vznik existujú dve teórie – jednou z nich je, že mesto založil Herkules, 400 rokov pred vznikom Ríma.

FOTO: V týchto slovenských destináciach budete chcieť dovolenkovať!

Palau Güell je pamiatkou UNESCO | Zdroj: bv

Mesto stojace doslova na mori, až do roku 1992 nedisponovalo ani jednou plážou. V roku 1992 prišlo k prestavbe mesta kvôli Olympijským hrám, a na okraj mesta tak boli postupne doplnené pláže pre návštevníkov a turistov. Aktuálne v Barcelone nájdete až 7 pláží, ktoré patria medzi najobľúbenejšie pláže sveta.

FOTO: Nezabudnuteľný Fashion week v Miláne patril jedinému spevákovi

9 stavieb Barcelony patrí medzi pamiatky UNESCO a väčšinu z nich tvoria diela Antoniho Gaudího. Jednoznačne najznámejším dielom je Sagrada Familia, ktorej stavba sa začala v roku 1882, dokončená však stále nie je. Dokončenie monumentálnej katedrály sa predpokladá v roku 2026, pri príležitostí osláv 100. výročia od smrti Gaudího. 

FOTO a VIDEO: Louis Vuitton priniesol inovatívnu a jedinečnú kolekciu

Mesto inšpirovalo mnoho umelcov, výtvarníkov či hudobníkov, medzi nimi dokonca aj jedného z najznámejších spevákov na svete, Eda Sheerana, ktorý sa o noci v Barcelone rozhodol zložiť rovnomennú pieseň.

FOTO: Manželia Táslerovci sa vybrali na luxusnú večeru!

FOTOGALÉRIA: (kliknite na miniatúry)

VIDEO ( kliknite na náhľad ):

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia