Jednou vetou

FOTO: Otec premiéra Johnsona sa pridal ku klimatickým demonštrantom

Stanley Johnson, otec britského premiéra Borisa Johnsona, rozpráva na panelovej diskusii o klimatických zmenách počas demonštrácie Extinction Rebellion v Londýne 9. októbra 2019. Hnutie Extinction Rebellion avizovali dva týždne protestov, ktoré sa majú od pondelka konať v približne 60 metropolách sveta. FOTO TASR/AP
Otec britského premiéra Borisa Johnsona sa v stredu pridal k environmentálnym demonštrantom, ktorí od pondelka protestujú v Londýne za ochranu klímy. Premiér Johnson pritom účastníkov týchto protestov vyzval, aby si zbalili svoje marihuanou páchnuce stany a z britskej metropoly odišli. Informuje o tom agentúra AP.

Johnsonovi hrozí „vzbura“ vo vláde pre brexit bez dohody

Borisov otec Stanley Johnson povedal aktivistom z hnutia Extinction Rebellion (Vzbura proti vyhynutiu), ktoré tieto protesty organizuje, že „správne zmýšľali“, keď sa rozhodli žiadať o znižovanie emisií skleníkových plynov za účelom dosiahnutia tzv. uhlíkovej neutrality.

Uviedol tiež, že environmentálne hnutie je „nesmierne dôležité“ a dodal, že je mu „úplne jasné, že v otázke klimatickej zmeny sme postupovali až príliš pomaly“.

Na protestoch v Londýne, ktoré sú súčasťou celosvetových klimatických demonštrácii, zatkli od pondelka už vyše 500 ľudí.

V Taliansku na moste „obesili“figurínu pripomínajúcu Gretu Thunbergovú

Samotný premiér Johnson nazval v utorok klimatických demonštrantov „neprispôsobivými“ živlami, ktorí by si mali zbaliť svoje „marihuanou páchnuce bivaky“ a z Londýna odísť.

Jeho otec Stanley, niekdajší europoslanec za britských konzervatívcov, na to reagoval slovami, že je na takéto „označenie“ hrdý.

Môže vás zaujímať

V Istanbule otvorili dve nové nemocnice pre pacientov s koronavírusom