Jednou vetou

FOTO: Polícia zadržala v Londýne takmer 300 environmentálnych aktivistov

Tisícky ľudí sa v nedeľu zúčastnili na otvorení protestov, ktoré iniciatíva Extinction Rebellion počas najbližších dvoch týždňov plánuje uskutočniť v 60 mestách po celom svete. FOTO TASR/AP
Približne 217 ľudí zadržala v pondelok polícia počas protestov proti klimatickej zmene zorganizovaných skupinou Extinction Rebellion, ktoré ochromili dopravu v centre britskej metropoly. Informovala o tom spravodajská televízia Sky News s odvolaním sa na londýnsku Metropolitnú políciu.

Odlomená kryha z Antarktídy: Je väčšia, ako Londýn!

Demonštrantov polícia zadržala v súvislosti s blokovaním ulíc v okolí budovy britského parlamentu, úradu vlády a viacerých ministerstiev vo vládnej štvrti Westminster.

Protesty boli v pondelok naplánované aj v ďalších častiach Londýna a podľa aktivistov mali byť päťkrát väčšie ako v apríli, keď v britskom hlavnom meste vyvolali chaos.

Protestujúci vyzývajú vládu, aby vyhlásila klimatický a ekologický stav núdze, aby bezodkladne zastavil úbytok voľne žijúcich zvierat a do roku 2025 zabezpečilo stav takzvanej uhlíkovej neutrality.

Bývalý hajtman David Rath nastúpil do väzenia

Chcú tiež, aby britská vláda vytvorila občiansky zhromaždenie pre klimatickú a ekologickú spravodlivosť.

Môže vás zaujímať

FRANCÚZSKO: Muž zastrelil troch ľudí, postrelil aj seba