Jednou vetou

FOTO: Premiér inicioval pracovnú skupinu pre výbuchy na Severnom Cypre

Zamestnanec na balkóne odpratáva úlomky skla z okna na budove hotela po explózii vo vojenskom muničnom sklade pri cyperskom pobrežnom meste Kyrenia 12. septembra 2019. FOTO TASR/AP
Predseda vlády SR Peter Pellegrini (Smer-SD) dal zvolať pracovnú skupinu v súvislosti s výbuchmi v Severocyperskej tureckej republike, kde vo štvrtok po polnoci nastal výbuch muničného skladu. Pracovná skupina zasadá na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. Informoval tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR.

Severnú časť Cyprusu zasiahli opakované výbuchy a požiar

„Rezort zahraničia spoločne s Ministerstvom vnútra SR hľadá najlepšie riešenie tak, aby sa slovenskí občania dostali čo najrýchlejšie a bezpečne domov,“ uviedol Úrad vlády SR. V prípade, že to bude potrebné, budú využité aj lietadlá Leteckého útvaru Ministerstva vnútra SR, potvrdil úrad vlády.

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák (nominant Smeru-SD) je od rána informovaný o situácii slovenských občanov. Výbuch nastal v blízkosti hotela, kde dovolenkujú občania Slovenska. Potvrdil riaditeľ tlačového odboru rezortu diplomacie Juraj Tomaga.

Pellegrini je momentálne v Prahe na stretnutí predsedov vlád krajín V4 a partnerov zo západného Balkánu. Pracovná skupina v rezorte diplomacie ho priebežne informuje o situácii.

FOTO A VIDEO: Pred 18 rokmi zaútočili islamskí teroristi na ciele v USA

Výbuchy, ktoré nastali vo štvrtok krátko po polnoci vo vojenskej oblasti v pobrežnom meste Girne (po grécky Keryneia) v severnej časti Cypru následkom požiaru v muničnom sklade, si nevyžiadali žiadne obete na životoch. S odvolaním sa na vyhlásenie severocyperských úradov o tom informovala agentúra AP.

Mesto Girne leží na území Severocyperskej tureckej republiky, ktorá nie je uznávaná medzinárodným spoločenstvom s výnimkou Turecka.

Výbuchy zranili 12 ľudí a poškodili jeden hotel

Dvanásť ľudí utrpelo zranenia pri sérii výbuchov, ktorá nastala vo štvrtok krátko po polnoci následkom požiaru v muničnom sklade v pobrežnom meste Girne (po grécky Keryneia) ležiacom v medzinárodne neuznanej Severocyperskej tureckej republike. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na miestne úrady.

Na hoteli Acapulco, kde dovolenkujú aj občania Slovenska, výbuchy porozbíjali okná a zrútilo sa tam niekoľko stropov. Návštevníci boli evakuovaní do bezpečnej zóny.
Dvaja zo zranených boli hospitalizovaní.

 

Máte pre nás zaujímavý tip? Napíšte na redakcia@hlavne.sk

alebo zavolajte na číslo 0910 554 995

Pridajte sa k nám na Facebooku – Nájdete nás TU

 

Môže vás zaujímať

Rakúsko začne uvoľňovať opatrenia, ako prvé otvorí niektoré obchody