Jednou vetou

FOTO: Pri druhom behu s býkmi utrpeli zranenia štyria ľudia

Jeden z účastníkov čaká na býkov na ulici v Pamplone 8. júla 2019. FOTO TASR/AP
Štyri osoby utrpeli zranenia pri pondelňajšom druhom tohtoročnom behu s býkmi v španielskom meste Pamplona, kde sa konajú slávnosti sv. Fermína. Jednu osobu nabral býk na rohy, informovala agentúra AP.

Hovorca oblastnej nemocnice v Pamplone Tomás Belzunegui uviedol, že tri osoby utrpeli rozsiahle pomliaždeniny. Podľa hovorcu Červeného kríža Josého Aldabu jedného bežca nabral býk na rohy, pričom muž utrpel zranenie v oblasti chrbta. Informácie o závažnosti jeho zranenia hovorca neposkytol.

V Austrálii usmrtil doma chovaný jeleň svojo majiteľa

Šesť býkov z ranča Cebada Gago prekonalo v pondelok 850-metrovú vymedzenú trasu vedúcu kľukatými uličkami Pamplony za dve minúty a 23 sekúnd. Za priemerný sa považuje čas okolo troch minút.

Fiesta v Pamplone sa stala celosvetovo známou vďaka románu Ernesta Hemingwaya z roku 1926 Slnko aj vychádza. I vďaka nemu do Pamplony na sviatok sv. Fermína každoročne zavítajú tisíce zahraničných turistov.

V španielskej Pamplone sa konal prvý beh s býkmi

Na samotných behoch s býkmi sa tradične zúčastňujú stovky odvážlivcov. Za väčšinu zranení môžu pády pri behu, prípadne pošliapanie býkmi.

Každý rok sa počas behu s býkmi zraní 50-100 ľudí. Od roku 1911 si beh s viac ako pol tony vážiacimi zvieratami vyžiadal aj 15 obetí na životoch. Zatiaľ posledný smrteľný prípad zaznamenali v roku 2009, keď zomrel 27-ročný Španiel.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia