Jednou vetou

FOTO: Slováci a Česi si pietnym aktom pripomenuli 100. výročie vzniku Československa

Na snímke pietny akt kladenia vencov pri Národnom pamätníku v Prahe.

TASR

Slováci si spolu s Čechmi pripomenuli vznik 100. výročia Československa v nedeľu dopoludnia v Prahe aj počas pietneho aktu pri Národnom pamätníku na Vítkově.

Na pietnom akte sa zúčastnili za slovenskú stranu prezident Andrej Kiska, predseda vlády Peter Pellegrini (Smer-SD) a predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS), ale aj minister obrany SR Peter Gajdoš (SNS).

V Česku sa od soboty (27.10.) konajú oslavy 100. výročia vzniku Československa. Pred pamätníkom bola okrem Čestnej stráže Armády Českej republiky, hradnej stráže, Čestnej jednotky Polície Českej republiky aj Čestná stráž Ozbrojených síl Slovenskej republiky.

Saková: Slovensko je štátom, ktorý je rovný Česku i ostatným krajinám Európy

Slovenský premiér, ale aj predseda NR SR, sa po pietnom akte na Vítkově presunuli na druhý pietny akt, a to k soche generála Milana Rastislava Štefánika. Prezident bude prítomný pri kladení vencov na hrob prezidenta Tomáša G. Masaryka.

Vyvrcholením osláv okrúhleho výročia vzniku Československa v metropole Českej republiky budú popoludňajšia slávnostná vojenská prehliadka a večerná ceremónia udeľovania štátnych vyznamenaní Českej republiky.

Pozrite si, ako to vyzeralo v Prahe na pietnom akte

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia