Jednou vetou

FOTO: Svetoznáma povrazolezkyňa prešla po napnutom lane ponad Vltavu

Francúzska povrazochodkyňa Tatiana-Mosio Bongoga kráča po 350 metrov dlhom lane vo výške 35 metrov nad zemou riekou Vltavou počas otvorenia 16. ročníka cirkusového festivalu Letní Letná v Prahe 14. augusta 2019

TASR/AP

Vrcholom slávnostného otvorenia tohtoročného festivalu Letná Letná v Prahe bolo číslo svetoznámej povrazolezkyne Tatiany-Mosio Bongonga. Bez zaistenia a vo výške 35 metrov prešla v stredu po napnutom lane dlhom 350 metrov ponad rieku Vltavu. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz.

Tridsaťpäťročná umelkyňa z francúzskeho súboru Cie Basinga sa cez Vltavu vydala od budovy právnickej fakulty. Viac ako 350 metrov dlhú cestu po lane natiahnutom vedľa Čechovho mosta zakončila po približne 40 minútach pri kaplnke svätej Márie Magdalény.

FOTO: Chcete sa v lete ochladiť? Nechoďte k moru, skúste tieto jaskyne!

„Nie je dôležité, ako vysoko alebo ako dlhé lano je. Beriem to vždy ako niečo nového, ako novú príležitosť. Beriem to ako šťastie byť na novom mieste, v novom prostredí. Dívať sa na novú krajinu a nových divákov,“ povedala Novinkám pred vystúpením Bongonga s tým.

Tatiana-Mosio Bongonga sa venuje povrazolezectvu od svojich deviatich rokov a učila sa u najväčších majstrov svojho remesla, ako sú Tony Gardin, Didier Pasquette, Rudy Omankovsky či Isabelle Brissetová.

FOTO: Ako holubičky! Poliačik s manželkou sa vybrali na nákup

Začiatok festivalu Letná Letná pokračuje niekoľkými predstaveniami pod holým nebom a koncertom, pre návštevníkov je zdarma. Festival bude prebiehať až do konca augusta a predstavia sa zahraničné a české súbory novej cirkusovej scény.

Môže vás zaujímať

Zomrela žena, ktorá zverejnila aféru Clintona s Lewinskou