Jednou vetou

FOTO: Začali sa prvé dvojstranné rozhovory Putina so Zelenským

Francúzsky prezident Emmanuel Macron (uprostred vľavo), ruský prezident Vladimir Putin (uprostred vpravo), ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj (vľavo) a nemecká kancelárka Angela Merkelová počas pracovného zasadnutia 9. decembra 2019 v Elyzejskom paláci v Paríži. Situáciou na východe Ukrajiny sa bude v pondelok zaoberá summit lídrov normandskej štvorky (Ukrajina, Rusko, Nemecko, Francúzsko), ktorý hostí francúzsky prezident Emmanuel Macron. FOTO TASR/AP
Prvé dvojstranné rozhovory ruského prezidenta Vladimira Putina s jeho ukrajinským náprotivkom Volodymyrom Zelenským sa v pondelok začali v Paríži. Informovala o tom agentúra Interfax.

Rozhovory týchto dvoch lídrov, ktorí doposiaľ spolu len telefonovali, ale nikdy sa nestretli osobne, sa začali po skončení summitu normandskej štvorky, na ktorom sa okrem Putina a Zelenského zúčastnili aj francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecká kancelárka Angela Merkelová.

Zelenskyj pred summitom v Paríži varuje pred veľkými očakávaniami

Protokolárna služba vyhradila na dvojstranné stretnutie 45 minút, avšak podľa slov Putinovho poradcu Jurija Ušakova nebudú rozhovory oboch prezidentov v praxi časovo nijako ohraničené. Ušakov v tejto súvislosti zdôraznil, že hlavným cieľom rokovania bude diskusia o realizácii minských dohovorov.

Putinov hovorca Dmitrij Peskov ešte pred stretnutím zdôraznil, že akúkoľvek diskusiu o otázke Krymu nepovažuje ruská strana za možnú, a to bez ohľadu na jej formát.

Putin je po stretnutí so Zelenským spokojný

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že jeho prvé dvojstranné rozhovory s ukrajinským lídrom Volodymyrom Zelenským, ktoré sa konali v pondelok v Paríži, dopadli dobre. Informovala o tom agentúra Interfax.

„Dobre, som spokojný,“ odpovedal ruský prezident na otázku novinárov, ako dopadlo stretnutie s jeho ukrajinským náprotivkom.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia