Jednou vetou

FOTO: Záplavy v severnom a strednom Anglicku si vyžiadali evakuácie budov

Muž sa brodí cez zaplavenú cestu po tom, čo si zobral nákup zo svojho auta (vľavo) po silných dažďoch v Sheffielde 7. novembra 2019. FOTO TASR/AP
Po silných prívalových dažďoch v severnom a strednom Anglicku vydali britské úrady viac ako 120 varovaní pred hroziacimi záplavami. Informovala o tom v piatok agentúra DPA.

V piatich oblastiach pozdĺž rieky Don v grófstve South Yorkshire hrozí „smrteľné nebezpečenstvo“, uviedli príslušné úrady. Ďalších 111 varovaní sa podľa televízie Sky News týka najmä grófstiev Yorkshire, Veľký Manchester, Derbyshire a Lincolnshire.

V Nemecku prístupnili útekový tunel pod Berlínskym múrom

Policajné jednotky v Yorkshire miestnym obyvateľom odporučili, aby svoje domovy opúšťali len v nevyhnutnom prípade.

Dažde najviac postihli mesto Sheffield, kde vo štvrtok spadlo 85 milimetrov zrážok. Desiatky ľudí tam museli noc na piatok stráviť v jednom z miestnych nákupných centier, pretože došlo k zaplaveniu okolitých ulíc.

Miestami spadlo v priebehu jedného dňa toľko zrážok, čo inak spadne za celý mesiac, uviedla britská Agentúra pre životné prostredie (EA).

Východnú časť Austrálie sužujú rozsiahle prírodné požiare

Po zosuve pôdy v meste Mansfield v grófstve Nottinghamshire evakuovali záchranné zložky 35 budov a ľudia museli svoje domovy opustiť aj v iných mestách. Záplavy spôsobili čiastočné narušenie vlakovej dopravy.

Pri povodniach na severe Anglicka zahynula jedna žena

Polícia v anglickom grófstve Derbyshire v piatok oznámila, že vyzdvihla z vody telo ženy, ktorá sa počas povodní pravdepodobne utopila v rozvodnenej rieke Derwent na severe Anglicka. Informovala o tom na svojej webovej stránke spravodajská televízia Sky News.

„Jednu ženu údajne zobrala záplavová voda v (obci) Rowsley a pravdepodobne ide o tú istú ženu, ktorej telo sa našlo v Darley Dale a o 10.40 h bolo vyzdvihnuté (z vody),“ uvádza sa vo vyhlásení polície v grófstve Derbyshire.

Môže vás zaujímať

Vo veku 57 rokov zomrela herečka Kelly Preston, manželka Johna Travoltu