Jednou vetou

Francúzska polícia vypočula tri ženy v kauze finančníka Epsteina

Americký miliardár Jeffrey Epstein

foto: TASR/AP

Francúzska polícia pokračuje vo vyšetrovaní prípadov sexuálneho násilia, ktoré súvisia s americkým finančníkom a už v minulosti odsúdeným pedofilom Jeffreym Epsteinom.

Ako v stredu informoval spravodajský server France Info, koncom augusta a začiatkom septembra francúzski vyšetrovatelia vypočuli tri ženy. Výsluch sa uskutočnil na žiadosť týchto žien.

Francúzsko začalo vyšetrovať sexuálne zločiny proti deťom súvisiace s Epsteinom

Portál dodal, že v tomto kontexte hlavný úrad pre represiu násilia zverejnil v stredu na sociálnych sieťach výzvu, aby sa prihlásili aj ďalšie obete alebo svedkovia, ktorí by chceli vypovedať v afére Epstein.

Parížska prokuratúra začala vyšetrovanie prípadov spojených s finančníkom Epsteinom koncom augusta. Možné obvinenia sa týkajú znásilnenia a sexuálneho obťažovania neplnoletých osôb, pričom niektoré mali menej než 15 rokov.

Jedným z Epsteinových blízkych priateľov a spojencov bol niekdajší vplyvný francúzsky modelingový magnát Jean-Luc Brunel, ktorý podľa súdnych dokumentov získaval pre Epsteina mladé dievčatá, ale dopustil sa aj znásilnenia.

Epstein bol za pedofilné trestné činy odsúdený už v minulosti: v roku 2008 sa na Floride priznal k obvineniam súvisiacim s prostitúciou maloletých dievčat a odpykal si 13 mesiacov väzenia.

Proces s Harveym Weinsteinom odložili na január 2020

Pre podozrenie z obchodovania s neplnoletými dievčatami a zo založenia zločineckej siete Epsteina 6. júla v USA zatkli a vzali do väzby. V cele newyorskej väznice, kde čakal na súdny proces, v ktorom mu hrozilo 45 rokov väzenia, potom 10. augusta spáchal samovraždu.

Môže vás zaujímať

POĽSKO: Prezident vymenoval predsedníčku najvyššieho súdu