Jednou vetou

Francúzska rada moslimov podáva trestné oznámenie na Facebook a YouTube

Ilustračné foto

pixabay.com

Francúzska rada pre moslimské vyznanie (CFCM) podáva trestné oznámenie na spoločnosti Facebook France a Youtube France za to, že zverejnili videozáznam masakier, ktoré sa 15. marca odohrali v dvoch mešitách v meste Christchurch na Novom Zélande. Extrémista pôvodom z Austrálie počas nich zastrelil 50 ľudí a ďalšie desiatky zranil, informovala agentúra AFP.

CFCM vo svojom vyhlásení pre médiá vysvetlila, že trestné oznámenie na francúzske pobočky oboch technologických gigantov podáva za zverejnenie videozáznamu s násilným obsahom, ktorý podnecuje terorizmus, alebo je charakteru, ktorý môže vážne poškodiť ľudskú dôstojnosť a ohroziť neplnoleté osoby. Trestným oznámení sa zaoberá parížska prokuratúra, dodala agentúra AFP.

Predsedu pražskej moslimskej obce vylúčili, vyzýval na ozbrojenie

Novozélandská premiérka Jacinda Ardernová v pondelok oznámila, že okolnosti útoku na mešity v Christchurchi bude objasňovať vyšetrovacia komisia na najvyššej úrovni.

Ardernovej vláda už skôr rozhodla, že nechá preveriť, či bolo možné takémuto útoku zabrániť, dosiaľ však nebolo známe, o aký druh vyšetrovania pôjde.

Z útoku na mešity v Christchurchi bol obvinený 28-ročný austrálsky pravicový extrémista.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia