Jednou vetou

Francúzsko: Matku, ktorá ukrývala dieťa v kufri auta, poslal súd za mreže

Ilustračné foto

pixabay.com

Francúzsky súd v piatok odsúdil matku, ktorá držala svoje malé dieťa ukryté v kufri auta zamorenom larvami, na päť rokov väzenia. Tri roky z tohto trestu sú podmienečné. Žena musí tiež absolvovať psychiatrickú liečbu.

Rosa Maria Da Cruzová, v Portugalsku narodená matka štyroch detí, zadržiavala svoju dcéru Serenu v kufri auta až dovtedy, kým dievčatko nedosiahlo vek takmer dva roky. Dievčatko má preto následky – vážne duševné poruchy.

Automechanik v roku 2013 objavil bábätko v špinavom kufri Da Cruzovej auta, keď ho k nemu priviezla na opravu.

Bývalého talianskeho premiéra Berlusconiho čaká ďalší súdny proces za údajné podplácanie

Automechanik započul hluk a tak otvoril kufor, kde našiel v autosedačke bábätko – bolo nahé, ušpinené a dehydratované. Okolo neho sa hmýrili larvy hmyzu a obkolesovali ho aj exkrementy, napísala tlačová agentúra AFP.

Malé dieťa bolo zadržiavané aj v nevyužívanej izbe rodinného domu v kantóne Correze v strednom Francúzsku.
Prípad vyvolal v krajine zdesenie. Da Cruzovej partner, nezamestnaný murár Domingos Sampaio Alves, vyhlásil, že vôbec netušil, že jeho partnerka porodila ďalšie dieťa.

Prví odsúdení exministri: Janušek dostal 11 a Štefanov 9 rokov basy

Dievčatko, ktoré bude mať na budúci týždeň sedem rokov a je v pestúnskej starostlivosti, trpí vážnym duševným poškodením, napríklad nezvratným autizmom, ktorý podľa medicínskych odborníkov súvisí so zmyslovou depriváciou počas prvých mesiacov života.

Zmyslová deprivácia nastáva, keď majú ľudia nedostatok alebo nedostatočnú pestrosť zmyslových vnemov. Vplyvom jednotvárnych zmyslových zážitkov klesá inteligencia a predstavivosť, dochádza k celkovej devastácii vnímania a prežívania. Spôsobuje odovzdané správanie a u malých detí vedie k ťažkému poškodeniu psychického vývoja.

Jeden z obvinených z krádeže vo filmovom štábe Perinbaby ide do väzby

Matka na súde v meste Tulle požiadala svoju dcéru o odpustenie.
Da Cruzovej a Alvesovi úrady dovolili ponechať si tri deti vo veku deväť, 14 a 15 rokov, ktoré detskí lekári opísali ako „správne a dokonale živené“.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia