Jednou vetou

Francúzsko uvalí sankcie na 18 Saudskoarabov v súvislosti s vraždou Chášukdžího

Novinár Džamál Chášukdží

foto: TASR

Francúzsko uvalí sankcie na 18 občanov Saudskej Arábie v súvislosti s prípadom vraždy saudskoarabského novinára Džamála Chášukdžího. Oznámilo to vo štvrtok francúzske ministerstvo zahraničných vecí.

Rezort podľa agentúry AFP vo vyhlásení uviedol, že uvedené opatrenia majú za cieľ zabrániť týmto jednotlivcom vstúpiť na územie Francúzska a do celého schengenského priestoru.

Mogheriniová a Hahn v Ankare upozornili na obavy EÚ týkajúce sa Turecka

„Sú to konzervatívne opatrenia, ktoré sa môžu preskúmať alebo rozšíriť na základe zistení z prebiehajúceho vyšetrovania,“ dodalo francúzske ministerstvo zahraničných vecí.

Saudská Arábia tvrdí, že v súvislosti s vraždou Chášukdžího, ku ktorej došlo začiatkom októbra na saudskoarabskom konzuláte v tureckom meste Istanbul, je vo väzbe 21 ľudí, pričom trest smrti hrozí piatim mužom.

Podľa nedávno uniknutých informácií z americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) si vraždu pravdepodobne objednal saudskoarabský korunný princ Muhammad bin Salmán, hoci saudskoarabská prokuratúra túto verziu vylúčila.

Trump znova pohrozil, že kvôli migrantom uzavrie hranice USA s Mexikom

V súvislosti s vraždou uvalili sankcie na skupinu občanov Saudskej Arábie vrátane blízkych spolupracovníkov princa Salmána aj Spojené štáty a Nemecko.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia