Jednou vetou

Francúzsko: Zomrel jeden zo zranených pri útoku v Štrasburgu

Útok v Štrasbugu

Foto: Twitter

Francúzske úrady vo štvrtok informovali o úmrtí jedného zo zranených pri utorkovom útoku v Štrasburgu. S odvolaním sa na miestnu prokuratúru a policajnú prefektúru to uviedol spravodajský portál France Info.

Výsledkom streľby v centre Štrasburgu sú tak traja mŕtvi, jedna osoba v stave mozgovej smrti a 12 zranených, ktorí sú hospitalizovaní v rôznych mestských nemocniciach.

Zo spáchania útoku v Štrasburgu je podozrivý 29-ročný 27-krát odsúdený Chérif Chekatt, ktorý je stále na úteku.

Páchateľ utorkového útoku v Štrasburgu je stále na úteku

Polícia bezprostredne po útoku zadržala štyri osoby z najbližšieho okolia predpokladaného páchateľa. Mali by byť medzi nimi aj jeho dvaja bratia, pričom jedného z nich sledovali agenti spravodajskej služby SRRT.

Podľa vyjadrenia nemenovaného zdroja z prostredia polície sa jeden z bratov podozrivého ešte v utorok večer sám prihlásil na polícii.

Francúzsky premiér Édouard Philippe v stredu večer v súvislosti s udalosťami v Štrasburgu avizoval zvýšenie počtu vojakov zapojených do operácie Sentinelle. Okamžite sa k nim pridá 500 vojakov a ďalších 1300 bude nasledovať v krátkom čase.

Predpokladaný útočník zo Štrasburgu páchal zločiny už ako 13-ročný

Premiér uviedol, že cieľom tohto opatrenia je zaistiť bezpečnosť na miestach, kde sa zhromažďujú ľudia, najmä na vianočných trhoch, a to po celom Francúzsku.

Operácia Sentinelle je protiteroristická misia francúzskej armády, ktorá bola spustená po útokoch na redakciu satirického magazínu Charlie Hebdo v januári 2015.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia