Jednou vetou

Francúzsky kňaz obvinený z obťažovania spáchal v kostole samovraždu

Ilustračný obrázok

foto: Pixabay

Kňaz vo francúzskom meste Rennes spáchal samovraždu vo svojom kostole po tom, ako ho obvinili zo sexuálneho obťažovania mladej ženy. Médiám to oznámila v stredu prokuratúra a policajné zdroje.

Jean-Baptiste Sebe (38) si vzal život v utorok v Kostole sv. Jána XXIII., čeliac údajným obvineniam miestnej obyvateľky, ktorá tvrdila, že jej dospelá dcéra sa stala obeťou „nemravného správania a sexuálneho útoku“ tohto kňaza.

Prvotná sťažnosť podľa spravodajskej stanice France 24 smerovala vrchnosti Rouenskej arcidiecézy, pričom „polícia nebola pred samovraždou upovedomená“ o tomto probléme. Vyšetrovanie „presných príčin“ tragédie stále pokračuje.

Muž v Ostrave odovzdal polícii 20 balení smrtiacej drogy

Hovorca arcidiecézy pre médiá vyhlásil, že správy o tejto udalosti „nemôže potvrdiť ani vyvrátiť“.
Katolíckou cirkvou za uplynulých 25 rokov otriasla séria pedofilných škandálov. V auguste vyšlo najavo, že viac než 300 kňazov v americkom štáte Pensylvánia za ostatných sedem desaťročí pohlavne zneužilo vyše 1000 maloletých.

Najvyššie postaveným katolíckym duchovným vo Francúzsku, zapleteným do škandálu tohto druhu, je kardinál Philippe Barbarin. V januári ho čaká súdny proces za to, že kryl kňaza obvineného zo zneužívania skautov v 80. rokoch.

Môže vás zaujímať

FRANCÚZSKO: Muž zastrelil troch ľudí, postrelil aj seba