Jednou vetou

Francúzsky policajt, ktorý sa obetoval za rukojemníka, podľahol zraneniam

Ilustračné foto

foto: TASR

Francúzsky policajt, ktorého čin v piatok pomohol ukončiť rukojemnícku drámu v juhofrancúzskom meste Trebes, v sobotu podľahol svojim zraneniam. Prostredníctvom svojho konta na sociálnej sieti Twitter to v sobotu oznámil francúzsky minister vnútra Gérard Collomb.

Konanie 45-ročného podplukovníka Arnauda Beltrama, ktorý sa vymenil za jedného z rukojemníkov zadržiavaných islamistickým ozbrojencom, vo svojich vyhláseniach vysoko vyzdvihovali všetci najvyšší predstavitelia krajiny – prezident Emmanuel Macron ho označil za hrdinu. Pri streľbe v supermarkete, kde ozbrojený muž zadržiaval niekoľko ľudí, bol Beltrame vážne zranený.

Teroristické útoky, ktoré sa v piatok odohrali v departmáne Aude na juhu Francúzska, si tak vyžiadali štyri obete na životoch a viac ako desať zranených. Páchateľa útoku, 25-ročného Redouana Lakdima, polícia pri zásahu elitného komanda zastrelila Collomb v piatok na tlačovej konferencii uviedol, že Lakdim konal sám. Spresnil, že páchateľ mal 25 rokov a žil v Carcassonne. Tajnými službami bol sledovaný už od roku 2013. V roku 2016 bol väznený za menej závažnú trestnú činnosť – podľa francúzskych médií išlo o obchodovanie s drogami.

Môže vás zaujímať

Britskí vedci otestujú vakcínu proti koronavírusu na stovkách ľudí