Jednou vetou

Francúzsky súd poslal do väzenia ženu spájanú s pripravovaným útokom v Paríži

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Jednu z troch žien, ktoré sa v roku 2016 údajne podieľali na príprave bombového útoku blízko katedrály Notre-Dame v Paríži, odsúdili v piatok vo Francúzsku na osem rokov väzenia za predošlé trestné činy. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Rozsudok nad 22-ročnou Ines Madaniovou bol vynesený v procese, v ktorom sa mala zodpovedať z toho, že v období od marca 2015 do júna 2016 povzbudzovala budúcich džihádistov, aby vycestovali do Sýrie a zapojili sa do útokov proti Francúzsku. Využívala na to šifrovanú komunikáciu prostredníctvom aplikácie Telegram.

Švédsky súd zamietol Assangeovu žiadosť o náhradu právnych výdavkov

Sudkyňa skonštatovala, že obžalovaná sa nechala „naverbovať“ vplyvným členom teroristickej organizácie Islamský štát (IS) Oumarom Diawom, známym aj pod menom Abou Barrou. Obhajkyňa zase povedala o svojej klientke, že v tom čase mala iba 18 rokov a bola „dievčaťom hľadajúcim uznanie a lásku“.

Madaniovú a ďalšie dve ženy zadržali v roku 2016 po tom, ako sa údajne pokúsili odpáliť auto s plynovými fľašami blízko katedrály Notre-Dame v centre Paríža.

Polícia v Ťumeni zabila 2 predpokladaných prívržencov IS

Madaniovú vtedy identifikovali ako dcéru majiteľa tohto vozidla, ktoré našli opustené. Pri zatýkaní zranila policajta nožom a postrelili ju do nohy.

Proces s Madaniovou v prípade nevydareného útoku v Paríži sa má začať 23. septembra.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre