Jednou vetou

Nemecký Frankurt ochromil štrajk zamestnancov verejnej dopravy

Ilustračná foto

Foto: TASR/AP

Nemecké mesto Frankfurt nad Mohanom ochromil v stredu štrajk zamestnancov verejnej dopravy. Očakáva, že dopravné služby sa obnovia až na ďalší deň, informuje agentúra DPA.

Štrajk zorganizoval odborový zväz Verdi, ktorý zastupuje 2,3 milióna pracovníkov tohto sektora. Stredajšia protestná akcia je najrozsiahlejším zo série štrajkov pracovníkov verejnej dopravy, ktoré v uplynulých týždňoch zasiahli nemecké mestá.

Pracovníci požadujú zvýšenie mesačnej mzdy o najmenej 200 eur, čo zamestnávatelia odmietajú. Dopravné spoločnosti VGF a TraffiQ, ktoré prevádzkujú frankfurtské metro a sieť električiek, obvinili štrajkujúcich pracovníkov, že ich požiadavky spôsobujú obyvateľom mesta problémy. „Štrajk proti metru, ktoré je hlavnou oporou dopravnej siete mesta a podporou vlakov pre dochádzajúcich, je pre mnohých ľudí nepríjemný,“ uviedli dané spoločnosti vo vyhlásení. Hovorca regionálneho dopravného úradu uviedol, že situácia je v centre mesta pokojná, avšak autobusy, ktoré sú v prevádzke, sú veľmi preplnené.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia