Jednou vetou

FSB rozbila dve teroristické bunky na Kaukaze a v Prímorskom kraji

Ilustračné foto

Foto: TASR

Ruská Federálna bezpečnostná služba (FSB) v utorok počas dvoch operácií zneškodnila bunku extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) na severnom Kaukaze, ako aj bunku teroristického hnutia Džamát al-Tahvíd vál-Džihád (Organizácia monoteizmu a džihádu - JTJ) v Prímorskom kraji. Informovali o tom agentúry RIA Novosti a TASS.

V bitke o hlavné mesto Líbye zahynulo už vyše 260 ľudí

Ako píše agentúra TASS, FSB zadržala v dagestanskej Machačkale a čečenskom Groznom päť príslušníkov IS, u ktorých bol nájdený materiál na výrobu výbušnín, revolver, šesť granátov, tri taktické nože a rôzna munícia.

Predstavitelia FSB v tejto súvislosti uviedli, že zadržané osoby plánovali „trestnú činnosť teroristického charakteru voči príslušníkom polície v mestách Kaspijsk a Groznyj“, pričom sa „podľa inštrukcií z internetu“ snažili vytvoriť „podomácky vyrobenú trhavinu“.

V Prímorskom kraji zas FSB odhalila a rozbila bunku teroristického hnutia JTJ, členovia ktorého chceli najprv okradnúť miestnych podnikateľov a potom ujsť do Sýrie, píše RIA Novosti.

Srílanský premiér Vickremesinghe: Útokom sa dalo zabrániť

„Súčasťou bunky boli štyria občania krajín Strednej Ázie, ktorí sa podieľali na financovaní medzinárodných teroristických skupín,“ informovali predstavitelia FSB.

Podľa dostupných informácií udržiavali zadržaní radikáli z JTJ kontakty s teroristickými skupinami v zahraničí.

Môže vás zaujímať

Tokio hlási najviac nových prípadov od mája, India prekročila 600-tisíc infikovaných