Grécka polícia prehľadala pre listy s bielym práškom aj ďalšie univerzity

Zdravotný personál prichádza do budovy vysokej školy, do ktorej doručili obálku s podozrivým bielym práškom v severogréckom prístavnom meste Solún 11. januára 2019.

foto: TASR/AP

Prinajmenšom desať ďalších univerzít a k nim patriacich budov prehľadali v piatok grécke úrady po tom, ako v nich objavili viacero ďalších podozrivých zásielok - obálok s bielym práškom, aké v uplynulých dňoch dostali mnohé univerzitné kampusy v krajine. Informovala o tom agentúra AP.

Prehliadky vykonali príslušníci hasičského zboru v univerzitných budovách v Aténach, Solúne a viacerých ďalších mestách. Počet obdobných incidentov sa za uplynulé tri dni vyšplhal na číslo 24.

Saudskoarabská utečenka al-Kunúnová odletela z Bangkoku do Kanady

Lekárskej prehliadke sa doposiaľ z preventívnych dôvodov podrobilo vyše desať ľudí, nikoho však nehospitalizovali.

Grécky úrad civilnej ochrany uviedol, že listy boli poslané z Indie. Analýza prvých vzoriek preukázala, že prášok v zásielkach pozostával z priemyselného lepidla.

V gréckej štátnej televízii zaznelo, že obálky obsahovali tiež vytlačený text v angličtine s „islamským materiálom“. Polícia sa k tejto správe doposiaľ nevyjadrila.

Maďarský analytik: Orbán chcel ukázať, že v Maďarsku dobre funguje demokracia

Grécke médiá a úrady už vo štvrtok informovali, že obálky s bielym práškom dostalo v uplynulých dvoch dňoch päť univerzitných kampusov v krajine.

Polícia vtedy tvrdila, že tieto prvé zásielky boli určené administratívnym kanceláriám v kampusoch v mestách Atény a Volos i na ostrovoch Kréta, Lesbos a Korfu.

Môže vás zaujímať

Hongkong: Proti spornému zákonu údajne protestovali takmer dva milióny ľudí