Jednou vetou

GRÉCKO: Tanker so 190 migrantmi uviazol pri ostrove Kea

Migranti sa radia pred supermarket, aby si kúpili jedlo v blízkosti turecko-gréckych hraníc v Pazarkule v regióne Edirne v Turecku, piatok 13. marca 2020.

foto: SITA, AP, Emrah Gurel

V oblasti boli v tom čase veľké vlny a silný vietor.

Tanker vezúci približne 190 migrantov uviazol v nepriaznivom počasí na plytčine pri gréckom ostrove Kea, ktorý leží v blízkosti hlavného mesta Atény. Informovala o tom v pondelok pobrežná hliadka.

Tanker vrazil do vlnolamu pri miestnom prístave v skorých ranných hodinách. V oblasti boli v tom čase veľké vlny a silný vietor.

Všetci pasažieri loď medzičasom opustili a dočasne ich ubytovali v miestnom hoteli, uviedla pobrežná stráž. Bližšie detaily k tankeru však nie sú známe. Nie je ani jasné, odkiaľ sa plavil alebo kam mieril.

Hoci sa smerom ku gréckym ostrovom od tureckého pobrežia plavia stále tisícky migrantov, spravidla cestujú len v obyčajných nafukovacích člnoch. Ostrov Kea, ktorý leží najbližšie ku gréckemu hlavnému mestu, sa pritom nachádza ďaleko od tureckého pobrežia.

Prípady, keď pašeráci ľudí použijú na prepravu migrantov do Grécka nákladné lode alebo tankery, sú veľmi zriedkavé, hoci nie bezprecedentné.

 

Môže vás zaujímať

Nikaragujský prezident Ortega plánuje reformu trestného zákonníka, súperom hrozí doživotím