Jednou vetou

Grécko vyhostí 2 ruských diplomatov

Ilustračné foto

zdroj: TASR/AP

Grécko vyhostí dvoch ruských diplomatov a dvom ďalším zakáže vstup na svoje územie. Dôvodom je skutočnosť, že vykonávali aktivity nezlučiteľné s ich diplomatickým statusom.

Grécko vyhostí dvoch ruských diplomatov a dvom ďalším zakáže vstup na svoje územie. Dôvodom je skutočnosť, že vykonávali aktivity nezlučiteľné s ich diplomatickým statusom, informoval v stredu grécky denník Kathimerini.

Gréckym archeológom sa podarilo uskutočniť dôležitý objav

Grécka vláda sa bezprostredne k správe priamo nevyjadrila. Jej hovorca však v reakcii na otázku, týkajúcu sa vyhostenia diplomatov, uviedol, že Atény nebudú tolerovať žiadne konanie, ktoré je v rozpore s medzinárodným právom, napísala agentúra Reuters.

Na informáciu gréckej tlače už zareagovalo ruské ministerstvo zahraničných vecí, ktoré podľa agentúry Interfax uviedlo, že podnikne odvetné kroky.

Denník Kathimerini napísal, že rozhodnutie Grécka nasledovalo po pokusoch ruských diplomatov o podkopanie nedávnej dohody o zmene názvu susedného Macedónska, ku ktorej Atény a Skopje dospeli v snahe vyriešiť dlhoročný vzájomný spor.

Bývalú členku neonacistickej skupiny v Nemecku odsúdili na doživotie

Grécko sa v tomto roku nepridalo k iným krajinám, ktoré rozhodli o vyhostení ruských diplomatov zo solidarity s Veľkou Britániou – v súvislosti s prípadom otravy bývalého ruského agenta Sergeja Skripaľa a jeho dcéry Julije. Bruselské internetové noviny EU Observer vtedy označili Atény a ďalších desať krajín EÚ vrátane Slovenska, ktoré k obdobnému vyhosteniu nepristúpili, za priateľov Ruska.

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi