Jednou vetou

Guaidó hovoril s Trumpom i ďalšími lídrami regiónu

Juan Guaidó

foto: TASR/AP

Vodca venezuelskej opozície Juan Guaidó, ktorý sa vyhlásil za dočasného prezidenta krajiny, tvrdí, že bol v kontakte s americkým prezidentom Donaldom Trumpom a ďalšími prezidentmi daného regiónu. Uviedol to v pondelok v rozhovore pre americkú televíznu stanicu CNN.

Guaidó pre CNN neuviedol, kedy sa tieto rozhovory uskutočnili. Vyhlásil len to, že sa sústredili na riešenie humanitárnej krízy a obnovenie demokracie vo Venezuele.

Maduro označil sankcie Spojených štátov za zločinné

Vodca venezuelskej opozície súčasne odmietol tvrdenia prezidenta Nicolása Madura a ďalších predstaviteľov, že vo Venezuele sa odohráva prevrat pod taktovkou Spojených štátov. Guaidó zdôraznil, že vo Venezuele zavládla situácia, keď ľud využíva svoje ústavné práva.

Medzičasom Trumpov poradca pre národnú bezpečnosť John Bolton potvrdil medializované informácie o rozhovoroch amerického viceprezidenta Mikea Pencea s Guaidóom.

Predseda venezuelského Národného zhromaždenia Juan Guaidó sa minulú stredu vyhlásil pred davom stúpencov opozície za dočasného prezidenta krajiny. V tejto funkcii ho uznali dve desiatky štátov, ktoré tvrdia, že Madurovo znovuzvolenie za prezidenta v máji minulého roka nebolo legitímne, pretože jeho najsilnejší protivníci nedostali možnosť uchádzať sa o priazeň voličov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia