Jednou vetou

Hackeri odcudzili množstvo citlivých dokumentov z koncernu Ingérop

Ilustračné foto

Foto: pixabay.com

Hackeri odcudzili z francúzskeho stavebného koncernu Ingérop dokumenty týkajúce sa jadrových elektrární, väzenských zariadení a električkovej siete. Informoval o tom vo štvrtok Severonemecký rozhlas (NDR), podľa ktorého koncern útok potvrdil.

Reportéri NDR vyhodnotili spoločne s kolegami z mienkotvorných denníkov Süddeutsche Zeitung a Le Monde kópiu odcudzených údajov s veľkosťou viac ako 65 gigabytov, medzi ktorými sú napríklad plány umiestnenia videokamier v mimoriadne zabezpečenom väzenskom zariadení vo Francúzsku, podklady pre plánované úložisko jadrového odpadu na severovýchode krajiny, ako aj osobné informácie o viac ako 1200 zamestnancoch koncernu či viacero interných e-mailov.

https://hlavne.sk/zahranicie/juzne-francuzsko-suzuju-zaplavy-vyziadali-si-uz-jednu-obet/

Celkove ide o viac ako 11.000 databáz, ktoré súvisia podľa NDR s asi tuctom projektov, na ktorých sa podieľa spomínaný koncern, a to nielen vo Francúzsku, ale aj v Španielsku a Južnej Amerike.

Ingérop podľa vlastných informácií prijal nešpecifikované bezpečnostné opatrenia a o odcudzení údajov informoval poškodených zákazníkov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia