Jednou vetou

Haiti: Z väznice ušlo všetkých 78 trestancov

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Všetkých 78 trestancov utieklo v utorok z väznice na juhu Haiti. Na slobodu sa dostali počas protivládneho protestu, ktorý sa konal neďaleko väzenia, informovala v stredu agentúra AFP.

K hromadnému úteku došlo okolo poludnia v nápravnom zariadení v meste Aquin na južnom pobreží Haiti. Presné okolnosti úteku neboli bezprostredne známe.

V USA išla do väzenia žena, ktorá navádzala priateľa esemeskami na samovraždu

Podľa správ svedkov väzni ušli počas protestu, ktorí sa konal pred policajnou stanicou v susedstve väznice. Demonštranti požadovali odstúpenie prezidenta Jovenela Moiseho, ktorý čelí podozreniam zo zneužívania rozvojových fondov.

Podobné protesty sa konajú od minulého týždňa aj v ďalších haitských mestách a podľa AFP majú čoraz násilnejší priebeh. Za necelý týždeň pri nich zahynulo už najmenej šesť ľudí.

Porota uznala narkobaróna Guzmána za vinného, hrozí mu doživotie

Podmienky vo väzniciach na Haiti patria medzi najhoršie na svete. Tamojšie väzenia sú extrémne preplnené a trestanci trpia nedostatkom jedla, hygieny a zdravotnej starostlivosti. Vzhľadom na notoricky pomalé fungovanie justície niektorí z nich čakajú na súdny verdikt za mrežami aj viac ako desaťročie.

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi