Jednou vetou

Halloweenovú noc vo Francúzsku poznačilo násilie, zadržali 116 ľudí

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Francúzska polícia zadržala najmenej 116 osôb po násilných incidentoch, ku ktorým vo viacerých mestách krajiny došlo počas halloweenovej noci. Oznámilo to vo štvrtok francúzske ministerstvo vnútra.

Policajti v noci na štvrtok použili slzotvorný plyn proti skupinám osôb, ktoré hádzali predmety a podpaľovali autá a odpadkové koše v centre východofrancúzskeho mesta Lyon.

Podobné incidenty hlásili v mestách Nantes a Rennes na západe a v Toulouse na juhu krajiny. Na predmestiach Paríža počas noci tiež vyrabovali viacero obchodov.

USA ohlásili prísnejší postup voči Venezuele, Nikarague a Kube

Výtržnosti počas Halloweenu sa vo Francúzsku pre niektorých mládežníkov stali už každoročným „rituálom“, približuje v správe agentúra AP. Podľa úradov sa však počet rôznych incidentov tento rok zdal nižší než počas vlaňajška.

Rezort vnútra vo štvrtkovom vyhlásení uviedol, že časť zo zadržaných už medzičasom prepustili. Ministerstvo dodalo, že policajná prítomnosť v uliciach bola posilnená vzhľadom na odkazy kolujúce v sociálnych médiách, ktoré vyzývali na „čistku“ polície.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia