Jednou vetou

Hasiči v Brandenbursku bojujú s požiarom ihličnatého lesa

Ilustračné foto

foto: TASR/AP

Okolo 200 hasičov bojuje v nemeckej spolkovej krajine Brandenbursko s najväčším tohtoročným požiarom ihličnatého lesa v tejto časti spolkovej republiky. Plamene sa podľa doterajších poznatkov objavili najskôr pri diaľnici A9 a mimoriadne rýchlo sa rozšírili na územie s rozlohou 90 hektárov medzi sídliskom Fichtenwalde a štvrťou Heilstätten mestečka Beelitz.

Všetky okolité diaľničné úseky museli v plnom rozsahu uzavrieť. Je možné, že bude potrebná aj evakuácia občanov z Fichtenwalde, kde žije asi 2800 ľudí, aj keď zainteresovaní dúfajú, že to nebude nutné. S odvolaním sa na hasičské zdroje o tom informuje spravodajský internetový server rbb24.de.

V roku 2018 došlo už k 4602 požiarov, ktoré spôsobili škody za 24,9 mil. €

Miestni predstavitelia v neskorých popoludňajších hodinách informovali, že hasičom, ktorým pomáhala zo vzduchu v orientácii i posádka policajného vrtuľníka, sa podarilo požiar lokalizovať a zabrániť jeho ďalšiemu šíreniu, takže situáciu možno vnímať opatrne optimisticky. Všetko však závisí od vetra, jeho sily a smerovania v nasledujúcich hodinách, dodali.

Môže vás zaujímať

Po štyroch mesiacoch otvárajú múzeum Louvre