Jednou vetou

Hasiči v Kalifornii majú pod kontrolou 95 percent požiaru, pomohol im dážď

Tisíce ľudí boli nútené opustiť svoje domovy po tom, čo niektoré oblasti na severe amerického štátu Kalifornia zachvátil rýchlo sa šíriaci lesný požiar

foto: TASR/AP

Lesný požiar vyčíňajúci na severe amerického štátu Kalifornia si podľa najnovšej bilancie vyžiadal už najmenej 84 obetí na životoch. Po nájdení ďalšieho tela to v noci na piatok miestneho času oznámili miestne úrady.

Na zozname nezvestných je zapísaných 560 mien, uviedla agentúra AP s odvolaním sa na úrad miestneho šerifa, ktorý upozornil, že mnohých z ľudí zapísaných na zozname nezvestných môžu byť v bezpečí a ani nevedia o tom, že sú hľadaní.

Trump odporučil Kalifornii, aby sa o lesy starala ako Fíni, tým je na posmech

Úrady v okrese Butte súčasne informovali, že hasiči majú lesný požiar pod kontrolou na 95 percent. Výrazne im pritom vo štvrtok pomohlo daždivé a chladnejšie počasie, ktoré však na druhej strane marí pátranie po obetiach.

Rozsiahly lesný požiar v okrese Butte, známy pod označením Camp Fire (Táborák), vypukol 8. novembra na úpätí pohoria Sierra Nevada severne od mesta Sacramento. Podľa AP ide o lesný požiar s najtragickejšou bilanciou v Spojených štátoch za najmenej posledné storočie. K bilancii patrí okrem obetí aj viac ako 13.000 zničených budov.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia