Hátamí: Irán porazí americko-izraelskú alianciu

Ilustračné foto

foto: Pixabay.com

Irán porazí americko-izraelskú alianciu, vyhlásil v stredu iránsky minister obrany Amír Hátamí.

„Porazíme americko-sionistický front,“ uviedol podľa agentúry Reuters. Dodal, že obranno-vojenská pripravenosť Iránu je na najvyššej úrovni a môže čeliť akýkoľvek hrozbám a neúmerným požiadavkám.

Iný iránsky predstaviteľ uviedol v stredu pre Reuters, že Teherán je pripravený na všetky scenáre „od konfrontácie po diplomaciu“, ale USA si nemôžu dovoliť ďalšiu vojnu na Blízkom východe.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu v utorok vyhlásil, že jeho krajina bude stáť po boku Spojených štátov pri konfrontácii s Iránom. „Spája nás túžba zastaviť iránsku agresiu,“ uviedol. „Izrael a všetky krajiny v tomto regióne a všetky krajiny, ktoré sú za mier vo svete, by mali stáť po boku so Spojenými štátmi proti iránskej agresii“.

Tichomorie je morálnou autoritou v boji proti klimatickej zmene, vyhlásil Guterres

USA minulý týždeň do oblasti Perzského zálivu v reakcii na údajné hrozby zo strany Iránu vyslali útočnú skupinu pozostávajúcu z lietadlovej lode a ďalších plavidiel, ako aj strategické bombardéry. Spojené štáty v piatok taktiež ohlásili, že na Blízky východ presunú aj protiraketový systém typu Patriot.

Spojené štáty v stredu nariadili, aby z amerického veľvyslanectva v irackej metropole Bagdad odišli všetci zamestnanci, ktorých prítomnosť nie je nevyhnutná pre základné fungovanie diplomatickej misie.

Môže vás zaujímať

Santa Clausovia sa zišli na svetovom zjazde, v sprievode prešli Kodaňou