Herec Gael García Bernal kritizoval Trumpove slová o Mexiku

Mexický herec Gael García Bernal

foto: TASR/AP

Mexický filmový herec Gael García Bernal nazval slová amerického prezidenta Donalda Trumpa na adresu Mexika "klamstvom".

„Sú založené na absurdných klamstvách, nie sú založené na realite – je to trochu absurdné,“ povedal Bernal pre agentúru DPA vo štvrtok v New Yorku. Trumpove vyjadrenia považuje 39-ročný herec za volebné politické diskusie, ktoré však „nanešťastie mnohým ľuďom ublížili“. „Znepokojuje ma to,“ pokračoval herec. „Nechcem, aby sa to zrealizovalo.“

Trump svoju predvolebnú kampaň v roku 2016 odštartoval vyjadreniami o nelegálnych mexických migrantoch v USA. Nazval ich „drogovými dílermi“ a „násilníkmi“.

Trump naďalej presadzuje výstavbu múru na americko-mexických hraniciach, aby nedovolil drogovým dílerom a „bad hombres“ (zlým ľuďom) chodiť do Ameriky.

Bernala svetovo preslávili snímky Zlá výchova (La mala educación) režiséra Pedra Almodóvara či filmová adaptácia road-tripu ešte mladého argentínsko-kubánskeho marxistického revolucionára Ernesta „Che“ Guevaru s názvom Motocyklové denníky (Diarios de motocicleta).

Môže vás zaujímať

Pápež povýšil filipínskeho kardinála Tagleho do významnej funkcie vo Vatikáne