Jednou vetou

Hizballáh: Izraelský útok na sýrsku základňu bol historickou chybou

Ilustračné foto

TASR

Vodca libanonského militantného hnutia Hizballáh označil za "historickú chybu" pondelkový raketový útok izraelských vzdušných síl na sýrsku leteckú základňu, pri ktorom zahynulo sedem Iráncov. Informovala o tom agentúra AP.

Hasan Nasralláh povedal, že útok na leteckú základňu T4 v stredosýrskej provincii Homs znamená začiatok nového obdobia, v ktorom sa Izrael dostal do „priamej konfrontácie“ s iránskou islamskou republikou.

Irán, Rusko, Sýria obvinili z leteckého útoku na základňu Izrael. Úder nasledoval po údajnom chemickom útoku v sýrskom meste Dúmá. Z tohto útoku Západ obviňuje sýrsku vládu. Izrael oficiálne nepriznáva žiadne letecké útoky v Sýrii.

Nasralláh dodal, že izraelské „cielené zabitie“ Iráncov bolo aktom „hlúposti“. Nasralláh, ktorý sa v piatok prihovoril k svojim stúpencom v Bejrúte prostredníctvom satelitu, sa tiež vyjadril k údajnému chemickému útoku v Sýrii. Vyhlásil, že neexistujú dôkazy o tom, že by sýrska vláda nasadila v Dúme chemické zbrane. Podľa neho by to nemalo žiadnu logiku, keďže sýrske vládne sily vo vojne víťazia.

Môže vás zaujímať

Pri lesných požiaroch v Kalifornii zomreli traja ľudia