Jednou vetou

Hizballáh tvrdí, že disponuje „vysoko presnými“ raketami

Vodca Hizballáhu Hasan Nasralláh.

Foto: TASR/AP

Libanonská militantná skupina Hizballáh disponuje "vysoko presnými" raketami napriek tomu, že sa Izrael pokúša zabrániť jej v získavaní takýchto zbraní.

V prejave k svojim stúpencom odvysielanom libanonskou televíziou pri príležitosti najvýznamnejšieho sviatku šiitských moslimov, ašúry, to vo štvrtok povedal vodca Hizballáhu Hasan Nasralláh.

Izrael si je podľa vodcu Hizballáhu vedomý toho, že rovnováha moci v regióne sa zmenila, uviedla agentúra AP. Izraelské nálety v Sýrii, zamerané na to, aby zabránili Hizballáhu v nadobúdaní takýchto zbraní, neboli úspešné, pretože tento cieľ „už bol dosiahnutý“, podotkol Nasralláh.

Trump navrhol Španielsku, aby postavilo múr pozdĺž Sahary

Hizballáh podľa neho v súčasnosti vlastní „vysoko presné zbrane“ a v prípade, že Izrael vyhlási vojnu Libanonu, „bude čeliť osudu a realite, aké nikdy neočakával“.

Izrael sa obáva, že Hizballáh rozširuje svoje pôsobenie. Židovský štát preto zintenzívnil svoje nálety na Sýriu, aby zabránil dodávkam zbraní pre túto libanonskú militantnú skupinu.

Nasralláh tiež vyzval svojich stúpencov, aby podporovali Irán, čeliaci ťažkým časom, pretože v novembri nadobudnú účinnosť ďalšie sankcie USA.

Môže vás zaujímať

Republikáni chcú v Senáte urýchliť proces impeachmentu voči Trumpovi